FilistinHaberlerOrtadoğu

İslami Cihad’tan müzakerelere sert tepki

Filistin İslami Cihad Hareketi, Arapların Filistin davası konusunda karar verme yetkisinin ellerinden alındığını belirterek, müzakerelerin yeniden başlatılması kararının Beyaz Saray’da alındığını söyledi.

İslami Cihad Hareketi’nden bir yetkili dün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Arap ülkeleri dışişleri bakanlarının toplantısının pratikte hiçbir değerinin olmadığını, sadece siyasi kamuflaj sağladığını ve Arap Barış Girişimi Komitesi’nin müzakereleri yeniden başlatma yetkisine sahip olmadığını kaydetti.

Filistin halkını ve Arap halklarını aldatmaya yönelik kapsamlı bir operasyon sürdürüldüğüne dikkat çeken İslami Cihad Hareketi yetkilisi, Yahudi yerleşim birimi inşasının gerçekte durdurulmadığını belirterek, pratikte yaşananları buna delil gösterdi.

Bu arada Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Fevzi Burhum, Siyonist işgal devletiyle yapılan anlamsız müzakerelere Arapların desteğinin Siyonistlerin inadı karşısında Arapların ve Ramallah Yönetimi’nin ne kadar güçsüz olduğunu gösterdiğine işaret ederek, müzakerelere verilen desteğin Siyonistlerin talebini kabul etmek ve Amerikan baskısına boyun eğmek olduğunu söyledi.

Amerikan Yönetimi’nin verdiği güvencelerin asılsız ve yeni bir aldatmaca olduğunu belirten Burhum, müzakerelere yeniden dönülmesinin işgal hükümetine verilecek bir hediye olduğunu söyledi.

Hamas sözcüsü, müzakerelerin yeniden başlamasının Siyonist işgal liderlerinin Filistin topraklarında işledikleri cinayetler nedeniyle uluslararası mahkemelerde yargılanmasının önüne geçeceğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2021 (27) içerik yüklenmiştir.