Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

İslami değerlere bağlı, halkı memnun eden idare uygulanmalı

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İslam nizamının maslahatlarını teşhis kurulu ile istişarelerin ardından belirlenen ülke idari sisteminin genel siyasetlerini açıkladı.

Rehber İmam Ali Hamaney, bu siyasetlerin muhatapları olan üç organ başkanlarıyla silahlı kuvvetler, ve sivil kuruluş yetkililerinin bu siyasetleri hayata geçirmek için belli bir program hazırlayıp programlarının ilerleme aşamaları hakkında belli dönemlerde rapor vermeleri gerektiğini söyledi.

Rehber İmam Ali Hamaneyin ülke idari nizamı için belirlediği siyasetler İslami değerler ve insani keramet üzerine kurulu kurumsal kültürün yerleşmesi, dar görüşlülük ve kişisel bakmış açısından kaçınılması ve İslami ahlak üzerine kurulu seçkinlerin üstünlüğü ve ilimi değerlerin yer aldığı bakış açısının öne çıkmasına dayalı ilkelerden ibarettir.

Rehber İmam Ali Hamaney, ayrıca idari kurallardaki etkinlik ve randımana önem verilmesi, elektronik idari sistemin geliştirilmesi ve genel hizmetlerin ideal bir şekilde sunulması için gerekliliklerin belirlenmesi, halkın güven ve memnuniyeti sağlanması ve halk ile idari nizam arasında karşılıklı hukuk ve görevlerin açıklanması üzerinde vurgu yaptı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.