FilistinGenelHaberlerOrtadoğu

İslami Direniş Hareketi Hamas, Dönüş Yürüyüşü’nün Sürmesine Vurgu Yaptı

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS Sözcüsü Hazim Kasım, Filistin milletinin Büyük Dönüş Yürüyüşünü tüm hedefler ve meşru talepleri gerçekleşinceye kadar sürdürmeye vurgu yaptığını ifade etti.

Dönüş Yürüü’nün üzerinden yaklaşık 100 gün geçtiğine dikkat çeken Kasım, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün sürmesinin Amerikan projesi olan Yüzyılın Anlaşması başta olmak üzere Filistin meselesine yok etmeye yönelik tüm komplo ve planlar karşısında güçlü bir engel olduğunu belirtti.

HAMAS Sözcüsü, Yüzyılın Anlaşmasından amacın Filistinli mültecilerin dönüş hakkını yok etmek olduğunu vurguladı.

Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında dün Gazze sınırında yapılan faaliyetlere göz yaşartıcı bomba ve gerçek mermilerle saldıran işgal güçleri bazı göstericileri yaraladılar.

Filistin Enformasyon Merkezi’nin bölgede bulunan muhabirleri Sağlık Bakanlığına dayandırarak verdikleri bilgide, bugün yapılan gösterilerde 35 kişinin işgal askerlerinin ateşi ve attıkları gaz bombalarıyla yaralandığını ifade ettiler.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirleri, binlerce kişinin Gazze sınırında kurulan eylem çadırlarına akın ettiğini belirterek, vatandaşların çadırlara gelir gelmez işgal güçlerinin göz yaşartıcı bomba atmaya başladıklarını, buna karşılık Filistinli gençlerin de keskin nişancıların görüş alanını kapatmak için lastik yaktıklarını kaydettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Temmuz 2024 (10) içerik yüklenmiştir.