FilistinHaberlerOrtadoğu

İslami Direniş Hareketi Hamas, Filistin Ulusal Konseyi’nin bildirgesini reddetti

Hamas Sözcüsü Berhum, Ramallah’ta düzenlenen Filistin Ulusal Konseyi toplantısının bildirgesini tanımadıklarını açıkladı. Berhum toplantının halkı temsil etmediğini ve demokrasiden yoksun olduğunu ifade etti.

Hamas, işgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah kentinde düzenlenen ve günün ilk saatlerinde sona eren Filistin Ulusal Konseyi 23. Dönem Toplantısı’nın sonuçlarını reddetti.

Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın düzenlediği Ulusal Konsey toplantısının sonuçlarını tanımadıklarını, toplantının halkı temsil etmediğini ve en ufak demokrasiden yoksun olduğunu ifade etti.

Filistinli tüm gruplar ve güçlerle ulusal projeyi korumak ve ona dokunulmasını engellemek için çalışacaklarını dile getiren Berhum, Abbas’ı Filistin birliğini sağlama çabalarını başarısız kılmakla suçladı.

Berhum, Abbas’ın “keyfine göre” bir yürütme komitesi kurduğunu ve bu komitenin, aralarında “yüzyılın anlaşması” olarak adlandırılan plan da dahil herhangi bir tasfiye projesini uygulamaya hazır olduğunu savundu.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.