FilistinHaberlerİranOrtadoğu

İslami Direniş Hareketi Hamas, Suriye’ye Yönelik Saldırıyı Kınadı

Hamas yayınladığı bir bildiri ile Amerika, Fransa ve İngiltere’nin Suriye’ye yaptığı füze saldırısını kınadı ve onu Siyonist rejim menfaatleri doğrultusunda olduğunu söyledi.

Hamas bildirisinde, bu saldırının hedefinin Siyonist rejimi korumak ve bu rejimin komplolarını ilerletmek olduğu ifade edildi.

Bildiride, Amerika sivillerden destekten söz etmekte fakat tüm gücüyle Siyonist rejimin cinayetlerini desteklediği ifade edildi.

Bildiride, Arap ülkeleri arasındaki ihtilafların sonlandırılması ve onlar arasında birlik sağlanması vurgusu yapıldı.

Amerika, İngiltere ve Fransa ile birlikte bu saban Suriye’nin Duma kentinde kimyasal silah saldırısı iddiasıyla bu sabah Şam’a füze saldırısı düzenledi.

Suriyeli teröristler, geçen Cumartesi Duma kentinde düzenlenen kimyasal saldırıda 75 kişinin öldüğü ve onlarca kişinin yaralandığını iddia ediyorlar.

Suriye hükümeti saldırılarda her hangi bir şekilde müdahil olmayı reddederek, uluslararası kuruluşlardan resmi olarak bu hususta araştırma yapmasını istemiştir.

Suriye hükümeti 2014 yılında yapılan anlaşma çerçevesinde elindeki tüm kimyasal silahları BM ve Kimyasal Silahları Önleme Örgütü temsilcilerine verdi ve o günden bu yana Şam yönetiminin taahhütlerini çiğnediğine dair bir senet ortaya çıkmamıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.