HaberlerOrtadoğuSuriye

İslami Görümünlü Medya’nın Halep’le İlgili Yalanı Deşifre Oldu. Suriye Ordusu Han Asel Bölgesinde Teröristlerden 1950 Kişiyi Öldürdü

İslami davet sitesi Alalam kanalına dayanarak verdiği haberde, İslami görünümlü medya dünkü iddialarında; El Kaide teröristlerinin Halep’in Han Asel bölgesinde girerek, Güya 550 suriye askerini öldürdüklerini, 150 askeri de esir aldıklarını iddia etmişlerdi, Ama suriye ordusu ise, bu haberleri yalanladı.

Suriye ordusundan yapılan açıklamaya göre, Han Asel kırsalına saldıran 4000 kişilik El Kaide ve özgür suriye çeteleriyle yaşanan şiddetli çatışmalarda, Teröristlerden 1950 kişinin öldürüldüğünü, 700 teröristin yaralandığını ve 400 teröristin de, esir alındığını bildirdi.

Suriye askerlerinden ise 140 askerin şehid olup, 280 askerinde yaralandığını ve yaralı askerlerden 150 kişinin, teröristlerin eline esir düştüğünü bildirdi. Bu yaralı esirlerden 60 kişiye ağır işkenceler yaptıktan sonra, şehid ettiklerini duyurdu. Diğer yaralı esirlerin akıbeti henüz bilinmiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Ağustos 2022 (2) içerik yüklenmiştir.