HaberlerİranOrtadoğu

İslami meclisler birliğinin rolü önemlidir

İran İslami şura meclisi başkanı İslami meclisler arası birliğin konumu ve rolünü son derece önemli olarak niteledi. İran İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, bugün İslami meclisler arası birlik genel sekreteri Muhammed Oral Kılıç ile görüşmesinde İslami meclisler arası birliğin kapasitesinin İslam dünyası sorunlarını gündeme getirmek için kullanılması gerektiğini söyledi.

Laricani uluslar arası büyük güçlerin stratejisinin İslam dünyasında Müslümanların kamu oyunu saptırmak olduğuna değinerek dikkatli planlama ile tüm fırsatların İslam dünyası meselelerinin gündeme getirilmesi ve sorunların çözümlenmesi için Müslüman ülkelerin potansiyellerinin kullanılması yönünde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

İslami şura meclisi başkanı ayrıca Filistin meselesini İslam dünyasının önemli meselesi ve mazlum Filistin milletine yapılan büyük zulüm olarak niteledi. İslami meclisler arası birlik genel sekreteri ise bu görüşmede İran’ın bu kurumun oluşmasındaki önemli rolüne değinerek İran’ın İslami meclisler arası birlikte aktif varlığının uluslar arası ve bölge münasebetlerindeki konumunun güçlenmesine neden olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.