İran

İslami Şura Meclisi Başkanı Galibaf’ın Ordu Günü mesajı

İslami Şura Meclisi Başkanı Muhammed Bakır Galibaf, Ordu Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, İslami İran ordusunun fedakarlığı zemini yeni kahramanların ortaya çıkmasına hazır hale getirdiğini vurguladı.

Ordu Günü dolayısıyla sanal ortamdaki sayfasında bir mesaj yayımlayan İslami Şura Meclisi Başkanı Galibaf, İSK’nın vatandaşların huzur ve güvenliğini temin etmek üzere sergilediği daimi fedakarlık, zemini yeni kahramanların ortaya çıkmasına hazır hale getirdiğini belirtti.

Galibaf mesajında şu vurguyu yaptı:

Bugün yine kutsal savunma yıllarında olduğu gibi ordumuz Hasan Abşenasan, Abbas Babai, Mansur Settari, Ali Seyyad Şirazi, Cevad Fekkuri, Muhammed Veli Karaney ve Seyyid Musa Namcu gibi yiğitlerin yuvasıdır.

18 Nisan Ordu Günü askeri geçit töreni askeri araçların katılımı ve “Vatan savunucuları, selamet yaverleri” şiarı ile bugün düzenlendi.

İran İslam inkılabı zafere kavuştuktan sonra düşmanlar orduyu zayıflatma ve tefrika yaratma peşinde olduğu bir sırada, İmam Humeyni -ks- İslam inkılabı ülkülerine bağlı kalan ve savunan ve biat eden ordu mensuplarını takdir etmek üzere miladi 18 Nisan’a denk gelen hş. 29 Ferverdin gününü Ordu Günü ilan etti.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2021 (17) içerik yüklenmiştir.