HaberlerİranOrtadoğu

İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Sözcüsü Nakavi; İran halkının Suudi rejimin İran’da bazı noktalardaki olaylara desteğine akıllıca karşılık vereceğini belirtti.

İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Sözcüsü Seyyid Hüseyin Nakavi Tesnim Haber Ajansı’na verdiği röportajda; Suudiler ve ABD Başkanı’nın İran’daki olaylara desteğine işaretle, İran halkının bölge milletlerinin sorunlarının esas sorumlusu olarak ABD yönetimini gördüğünü, ABD’nin terörizmin esas hamisi ve Suudilerin de terörizmin uygulayıcısı ve destekçisi olarak bölge milletlerinin katliamı için zemin sağladığının herkes için açık olduğunu ifade etti.

ABD’lilerin halka ekonomik baskı için ağır yaptırımlar uyguladığını ve İran halkının yaşamsal şartlarını zorlaştırmak için elinden geleni yaptığını hatırlatan Nakavi; bu durumda ABD’nin İran halkının taleplerini nasıl savunabildiğini dile getirdi.

Nakavi, ABD yönetimi ve Suudi rejimin İran’ın iç işlerine karışma hakkına sahip olmadığını ve buna asla müsaade edilmeyeceğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.