HaberlerİranOrtadoğu

İslami Şura Meclisi’nin 22 Behmen Bildirisi

İslami şura meclisinden bir grup milletvekili İslam inkılabının zafer yıl dönümü olan 22 Behmen hakkında ortak bir bildiri yayınladı.

Bildiride şu ifadelere yer aldı:

Amerika ve batılı devletlerin son 31 yılda İran milletine yönelik düşmanca tutumları, şiddetin derinliği ve İran İslam inkılabı ile köklü ihtilaflarının göstergesidir.

Gerçi Amerika başkanı değişimden söz etti, ancak sadece son bir yılda, geçen yıla oranla üç kat artış kaydeden Amerika kongresinde İran aleyhinde 66 yasa ve bildirinin onaylanması ve yine bu ülkenin ve İngiltere devletinin İran’da seçimlerden sonra çıkan olaylara karışması, hepsi büyük şeytanın ve İngiltere’nin İslam cumhuriyeti nizamına karşı düşmanca mahiyetini ortaya koyuyor.

Ancak Amerika, Siyonizm ve onların müttefiklerinin tüm komplolarına karşın İran milletinin güçlü iradesi tüm zorlukların üstesinden gelecektir ve bu gün İran milleti barışçıl nükleer teknolojiye kavuştu, ki bu değerli kazanım, İran’ın bilimsel gücünün önemli bir parçasıdır.

İranlı milletvekilleri ayrıca İslami şura meclisinde İran milletinin nükleer hakkı ile ilgili onaylanan üç yasanın da milletvekillerinin bu milli hak konusundaki hassasiyetini yansıttığını vurguladılar.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.