Haberlerİranİslam İnkılabıİslami VahdetOrtadoğu

İslami uyanış, İslam İnkîlabı’nın bereketlerindendir

Meclis başkan yardımcısı mecliste yaptığı konuşmada İslam dininin hayat veren öğretileri ve Kuran’ı Kerimin nurlu hidayet meşalesine dönüşün ve Peygamberin –Sallallahu Aleyhi ve Âlih- takipçilerinin birliğini sağlayan İslam ümmetinin uyanışının İslam inkılâbın kalıcı bereketlerinden olduğunu dile getirdi.

Meclis başkan yardımcısı Hüccetül İslam Seyit Muhammed hasan Ebu Turabi, meclis başkanı Laricani’nin yokluğunda üstlendiği meclis oturumunun başında Peygamber’in – Sallallahu Aleyhi ve Âlih- doğumu ve vahdet haftasını kutlayarak, bu gün İran İslam Cumhuriyeti vahdet abidesi ve İslam ümmetinin birlikte ve uyumlu bir şekilde hareket etmelerini sağlayan unsurdur, dedi.

Ebu Turabi: İslam dininin hayat veren öğretileri ve Kuran’ı Kerimin nurlu hidayet meşalesine dönüş ve Peygamberin –Sallallahu Aleyhi ve Âlih- takipçilerinin birliğini sağlayan İslam ümmetinin uyanışı İslam inkılâbın kalıcı bereketlerindendir. Bu gün İslam ümmetinin yüce ilkeleri, bağımsızlık ve izzeti ve Filistin topraklarının kurtuluşu İslam ümmetinin vahdet şifresidir.

Dini öğretilerin ışığında, Kuran’ın hayat veren kılavuzluğu doğrultusunda ve Peygamberin – Sallallahu Aleyhi ve Âlih- ve Ehli Beyt’inin –Aleyhimusselam- insanı eğitici emirlilerine sarılarak izzet yolunu bilinçli bir şekilde kat edelim diyen Ebu Turabi son olarak, insanlık camiası için vahdet, izzet ve Allah’a yakınlaşma elçisi olalım, dedi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 23 Ocak 2020 (42) içerik yüklenmiştir.