DünyaHaberlerİslami Vahdet

İslâmi Vahdet Dosyası, Şii ve Sünniler kardeştirler

Hep birlikte ALLÂH’ın ipine (kitâbına, dînine) sımsıkı sarılın. Parçalanıp ayrılmayın. ALLÂH’ın üzerinizdeki ni’metini düşünün. Hani siz birbirinize düşmanlar idiniz de, O, kalplerinizi birleştirmişti. İşte O’nun (bu) ni’meti sâyesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında iken oradan da sizi O kurtarmıştı. İşte ALLÂH size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki, doğru yola eresiniz. İçinizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten men’ eden bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa eren onlardır. Kendilerine apaçık deliller geldikten sonra parçalanıp ayrılığa düşenler gibi olmayın. İşte bunlar için büyük bir azâb vardır.(Al-i İmran Suresi, 103-104-105.ayet)

Ayrıca ALLÂH’a ve Resûlü’ne itâat edin. Ve birbirinizle nizâlaşmayın (didişmeyin). Sonra içinize korku düşer ve kuvvetiniz elden gider. Sabırlı olun, çünkü ALLÂH sabredenlerle berâberdir. (Enfal Suresi, 46.ayet)

İmam Humeyni(ra) ve İslâmi Vahdet

{Eğer onlar İran’ın diğer İslam ülkeleri ile kardeşliğini geliştirdiğini görüp, bölük bölük olan ümmet birleşirse ve İran ve diğer tüm milletler ayrı olmaz ise, Onlar bize medya ve medya harici kaynaklar ile saldıramazlar. Çünkü en ufak bir vahdetin oluşması bile onların planlarını bozmuştur. Eğer vahdet oluşursa ki İnşAllah oluşacak.

Eğer bu birlik oluşturulursa, Dünya müstekbir güçlerinin kanlı elleri tüm mazlumların üzerinden kesilecek! İnşAllah.

Hayır, Dünya müstekbir güçlerinin kanlı elleri tüm mazlumların üzerinden kesilecek! }


İslâmi Vahdet ile ilgili yayınlanan haber ve içeriklere ulaşmak için tıklayınız.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 05 Nisan 2020 (41) içerik yüklenmiştir.