Haberlerİranİslami VahdetOrtadoğu

İslami Vahdet için mücadele edilmesi gerekir

Taklit mercilerinden Ayetullah Mekarem Şirazi, aşırıcı Vahabilerin Şiilerle Sünnileri ayırmasına izin verilmemesi gerektiğini söyledi.

Mekarem Şirazi, dün Kum kentinde Afganistan ehli Sünnet ulemasıyla görüşmesinde İslam’ın dünyaya kan akıtan, katil ve terör dini olarak tanıtılmaması gerektiğini zira İslam’ın şefkat ve Rafet dini olduğunu söyledi.

Taklit mercii, halen Afganistan halkının üç tehlikeyle karşı karşıya bulunduğunu belirterek birinci tehlikenin Taliban’ın çıkardığı iç ihtilaf olduğuna değinerek Afganistan yetkililerinin dirayetli tutumlarıyla Taliban’ın doğru yolda olmadığını fark etmesini diledi.

Mekarem Şirazi ikinci tehlikenin yabancı işgali olduğu ve Irak’ın yabancıların kültürel saldırılarının tehdidine maruz bulunduğunu söyledi. Ve işgalcilerin İslam’ı gençler arasında zayıflatmaya çalıştıklarını söyledi. Şirazi, düşmanların dünyada İslam’ı işlerine engel olarak gördükleri için Irak ve Afganistan’da İslam’ı zayıflatmaya çalıştıklarını ve gençler arasında dinsizliği yayarak onları ahlaka aykırı işlere yönlendirmek istediklerini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.