DünyaHaberlerİranİslami VahdetOrtadoğu

İslami Vahdet için Takrib TV yayına başlıyor

İslami Mezheplerini Yakınlaştırma Kurulu Genel Sekreteri, Kurulun çalışma düzeyini %20’ye kadar yükseltmek istediklerini ifade ederek, Ekim ayında İslami Mezheplerinin Yakınlaştırma Televizyonu(Takrip TV) kurulacağının haberini verdi.

İslami Mezheplerinin Yakınlaştırma Kurulu Genel Sekreteri Ayetullah Muhammed Ali Teshiri, Kurulun öncelikli programı hakkında bilgi verirken, Ekim ayında İslami Mezheplerinin Yakınlaştırma Televizyonu(Takrip TV) kurulacağını, televizyonun yayını ilk olarak Arapça ve daha sonra başka dillere de program yapılacağını söyledi.

Kurulun çalışma düzeyini %20’ye kadar yükseltmek istediklerini ifade eden İslami Mezheplerinin Yakınlaştırma Kurulu Genel Sekreteri, yılda 40 uluslararası zirveye katıldıklarını ve bu sayıyı 50’ye kadar yükseltmek istediklerini kaydetti.

Bu yılın öncelikli çalışamaları dünyan dillerine pek çok kitap tercüme etmek ve yayımlamak olduğunu dile getiren Ayetullah Teshiri, üniversiteliler ve öğrencilerle iletişimlerini artırmak için çeşitli oturumlar gerçekleşetireceklerini belirtti.

Ayetullah Teshiri, söz konusu programların ana teması değişik fıkhi ve dini düşüncelerini bir araya getirerek İslami vahdetin oluşturulması olduğunu altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.