HaberlerİranOrtadoğu

İslami ve insani düşünceyle aşırı düşüncelere karşılık vermeliyiz

Pakistan Refah ve Nüfus İşleri Bakanı’nı kabul eden İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, İslam Peygamberi(sav)’in düşüncesi olan İslami ve insani düşünceyle el ele vererek aşırılık düşünceye karşılık vermenin zaruri olduğunu dile getirdi.

Pakistan Refah ve Nüfus İşleri Bakanı Firdevs Aşık Avan’ı kabul eden Dr. Mahmud Ahmedinejad, Pakistan’ın güvenliği ve ilerlemesinin önemine işaretle, İran’ın, Pakistan’ın hukukunu tüm alanlarda koruduğunu ve sel felaketi konusunda da kendi İslami ve insani görevini sürdüreceğini hatırlattı.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, İran ve Pakistan’ın dünya meselelerinin yanısıra mazlum milletleri savnmakta işbirliği yapabileceklerini söyledi.

Pakistan Refah ve Nüfus İşleri Bakanı Firdevs Aşık Avan ise bu görüşmede Pakistan selzedelere yaptığı yardımlardan İran İslam Cumhuriyeti’ne takdir ederek, İslami değerler üzerinde ortak görüşe sahip olan İran ve Pakistan’ın ikili ikişkilerin güçlendirilmesine vurguladı.

Firdevs Aşık Avan, İran’ın uluslararası ve bölgesel tutumlarının önemine vurgulayarak, Pakistan’ın ve İslam ümmetinin olgusu olan İran’ın barışçıl nükleer çalışmalasına destek verdiklerini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2024 (4) içerik yüklenmiştir.