Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İsmail Heniye’den Filistin seçimlerinin ertelenmesine tepki

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın siyasi büro Başkanı İsmail Heniye, Filistin seçimlerini ertelemek Filistin milletinin siyasi haklarını gasp etme anlamına geldiğini belirtti.

Filistin’de seçimleri erteleme kararını talihsizlik niteleyen Hamas lideri Heniye, Kudüs’te seçimlerin düzenlenmesi konusunda hiç bir görüş ayrılığı söz konusu olmadığını belirtti.

Kudüs’te seçimlerin düzenlenmesi için görüş birliği ve vahdet söz konusu olduğunu belirten Hamas lideri Heniye, Kudüs savaşı ümmetin savaşı ve amacı da Kudüs’ün kurtuluşu olduğunu vurguladı.

Filistin özerk teşkilatı Başkanı Mahmut Abbas geçen Cuma günü seçimlerle ilgili düzenlenen oturumun ardından yaptığı açıklamada, bu seçimleri Kudüs halkının katılımı kesinlik kazanacağı zamana kadar erteleme kararı aldıklarını belirtti.

Bu açıklamanın ardından Hamas lideri Heniye özerk teşkilatı kararından vazgeçirmek üzere baskı uygulamak için Katar’ı gitti.

Filistinli diğer bazı direniş grupları da seçimlerin ertelenmesini siyonist rejim İsrail’in lehine niteleyerek kınadılar.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2021 (31) içerik yüklenmiştir.