HaberlerİranOrtadoğu

İsmail Heniye’den Hazreti İmam Hamanei’ye teşekkür mektubu

Hamas Siyasi Büro Başkanı, İran’ın Filistin’e sağladığı büyük desteklerden dolayı Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmammı İmamı Hamanei’ye teşekkür mektubu gönderdi.

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniye mektupta, “Tüm halkımız İran İslam Cumhuriyeti’nin Filistin ve Kudüs’le ilgili sabit duruşunu ve sağladığı büyük desteklerini övgü ile karşılıyor” belirtildi.

Düşmanlar tarafından İslam ümmeti, İslami direniş güçleri ve özellikle de Kudüs’e karşı komplolar düzenlendiği kaydedilen mektupta, “Gerçi bu komploları geçmişten de biliyorduk. Fakat Riyad konferansı sonrası ABD Başkanı Trump, İran da dahil Hizbullah ve Hamas’ı düşman olarak belirleyip Kudüs’ü Siyonist Rejim’in başkenti olarak tanımlaması düşmanların komploları daha net bir şekilde ortaya çıktı” denildi.

İsmail Heniye, gönderdiği mektupta, zor dönemlerde Filistin’in yanında durmasından dolayı İran’ı takdir ederek, “Hiç şüphesiz, İran İslam İnkılabı Rehberi’nin büyük liderliği Filistin’deki mücahitlerin güçlenmesiyle birlikte İslami direniş güçlerinin mücadele gücünün sağlamlaşmasına neden oldu” ifadesini kullandı.

Hamas Siyasi Büro Başkanı’nın kaleme aldığı mektupta, “Filistin ile Kudüs’e karşı kurulan komploların boşa çıkartılmasının tek yolu İntifada’dır” işaret edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Eylül 2021 (17) içerik yüklenmiştir.