FilistinHaberlerOrtadoğu

İsmail Heniyye bugünü Özgürlük Günü ilan etti

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, işgal ordusunun katlettiği Özgürlük Filosundaki şehitlerin Filistin halkının şehitleri olduğunu ve bugünü de “Özgürlük Günü” ilan ettiklerini belirterek, uluslararası taraflarla Arap ülkelerinden Özgürlük Filosunu desteklemelerini istediklerini ifade etti.

Başbakan Heniyye, işgal ordusunun gerçekleştirdiği alçak saldırının ardından Gazze hükümetinin yaptığı toplantıdan sonra yaptığı açıklamada Gazze’ye uygulanan kuşatmada işgal devletinin yanında yer alan tarafların bu tavırlarını bırakmalarını isteyerek, Gazze ve Batı Yaka’da yarın genel grev ve yas uygulanmasını istedi.

Başbakan Heniyye, Gazze kuşatmasını kırmak ve Filistin halkıyla dayanışmak için yola çıkan Özgürlük Filosunun ismine izafeten bugünün “Özgürlük Günü” olduğunu ilan etti.

Başbakan Heniyye başta Filistin halkı olmak üzere bütün Müslüman halklardan yapılan bu alçak operasyonu kınamak için eylem yapmalarını isteyerek, Arap Birliğinden de acilen toplanmasını ve Gazze kuşatmasını kırmak için daha önce aldığı kararı uygulamasını talep etti.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.