FilistinHaberlerOrtadoğu

İsmail Heniyye, Filistin halkının ve İslam ümmetinin bayramını kutladı

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ı telefonla arayarak bayramını kutladı. Heniyye, Abbas’a Filistin’de milli birliğin yeniden sağlanması ve bölünmüşlük haline mutlaka son verilmesi gerektiğini söyledi.

Heniyye ayrıca, Filistinliler ile Arap ve İslam ülkeleri halklarının bayramlarını kutlayarak, gelecek bayrama kadar işgal altındaki toprakların işgalden kurtulmuş olmasını diledi.

Öte yanda, Hamas Hareketi, bugün (15 Ekim Salı) Burc El-Beracine Mülteci Kampı’nda bayramlaşma etkinliği düzenledi. Etkinliğe Filistinli grupların ve halk komitelerinin temsilcileri katıldı.

Hamas Lübnan temsilcisi Rafet Murra etkinlikte yaptığı konuşmada, Kudüs kentini ve Mescid-i Aksa’yı işgalden kurtarmanın tek yolunun direniş olduğunu söyledi.

Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı hedef alan ihlallerin oranının geçtiğimiz aylarda 40 yılın en üst düzeyine çıktığını ifade eden Murra, bu ihlallere verilecek en iyi cevabın intifada olduğunu belirtti. Murra, Ramallah yönetiminin işgal güçleriyle güvenlik koordinasyonunu sürdürmesini de kınadı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mayıs 2024 (5) içerik yüklenmiştir.