Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İsmail Heniyye: Gazze Büyük Olaylar Sahneleyip Kudüs’e Destek Oluyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Toprak Günü ve Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin başlangıç yıldönümü vesilesiyle milyonluk gösterilerin yapıldığı günün Filistin halkının birlik ve bütünlük içinde işgale karşı mücadele ettiği günlerden biri olduğunu söyledi.

Heniyye, şehit Habib El-Mısri’nin Beyt Hanun’daki taziye evini ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Filistin halkının Gazze Şeridi’nde, Batı Yaka’da ve Filistin dışında bulunduğu bölgelerde ayağa kalkarak sesini yükselttiğini kaydetti.

Filistin halkının bir davası ve vatanı, hakları ve mesajı olduğunu belirten Heniyye, Filistin halkının topraklarını işgalden kurtarmaya ve vatanına dönmeye kararlı olduğunu ifade etti.

Heniyye, işgal ordusunun Gazze Şeridi sınırına asker yığmasına rağmen gösterilere katılan Filistinlilerin meydan okuma ve kararlılığın en yüce örneğini ortaya koyduğunu belirtti.

Gazze’nin büyük olayları sahneye koyduğunu, Filistin’e ve Kudüs’e destek olduğunu dile getiren Heniyye, Gazze’nin gücünü sadece kendisini savunmak için değil Kudüs’ü, Mescid-i Aksa’yı ve esirleri savunmak için de artırdığını açıkladı.

Toprak Günü’nün 43’üncü yıldönümü ve Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin başlamasının birinci yıldönümü dolayısıyla 30 Mart’ta Gazze Şeridi sınırında yapılan gösterilere on binlerce Filistinli katıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2024 (11) içerik yüklenmiştir.