FilistinHaberlerOrtadoğu

İsmail Heniyye: İslami Cihad Hareketi’yle ilişkilerimiz sağlamdır

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın İslami Cihad Hareketi’yle ilişkilerinin İslam ve Filistin yolunda direniş hattı üzerine kurulu olduğunu söyleyerek, İslami Cihad üyesi Raid Cundiyye’nin öldürülmesi olayının istisnai bir olay olduğunu ve iki hareket arasındaki ilişkileri bozamayacağını belirtti.

Gazze kentinin doğusundaki Eş-Şucaiyye Mahallesi’nde meydana gelen ve İslami Cihad üyesi Raid Cundiyye’nin ölümüne neden olan olaydan duyduğu büyük üzüntüyü dile getiren Heniyye, hükümetinin Cundiyye ailesinin yanında olduğunu bildirdi.

Bu sabah (24 Haziran Pazartesi) lise sonu sınavlarının yapıldığı salonlara gerçekleştirdiği ziyaretler sırasında Cundiyye ailesine de oğullarının vefatı dolayısıyla taziye dileklerini sunan Heniyye, “Acınız bizim acımız. Oğlunuz bizim oğlumuz. Kanı yerde kalmayacak. Allah’ın çizdiği sınırları çiğnemeyeceğiz” dedi.

Sorunun büyümemesi için hükümetin İslami Cihad Hareketi ve Cundiyye ailesi ile yoğun iletişim içinde olduğunu belirten Heniyye, Hamas ve İslami Cihad hareketleri ile Cundiyye ailesinin önde gelenlerinden oluşan bir soruşturma komitesi oluşturulduğunu ve milletvekili Mervan Ebu Ras başkanlığındaki komitenin soruşturma sonunda ulaşacağı neticenin kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Temmuz 2022 (19) içerik yüklenmiştir.