FilistinHaberlerOrtadoğu

İsmail Heniyye: İslami Uyanış işgal yönetiminin kışı olacaktır

Başbakan İsmail Heniyye, İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın, bölgede kanser saçan gayri meşru işgal rejimine karşı Filistin için olduğu kadar Mısır’ın güvenliği, izzet ve şerefi için de ilk savunma hattı olduğunu belirtti.

Mısır’da bulunan Başbakan Heniyye Müslüman Kardeşler Cemaati Genel Mürşidi Muhammed Bedi’ ile gerçekleştirdiği görüşmeden sonra gazetecilere yaptığı açıklamada işgal yönetimine seslenerek “Zamanın değiştiğini söylüyoruz. Zaman öyle değişti ki artık halk ipleri eline aldı ve kendisinin istediği tablonun oluşması için Tahrir meydanına hareket ediyor. Düşmanın komşu olmadığını, zamanın artık çok değiştiğini ve Filistin toprakları içinde işgale yer olmadığını haykırmak için meydana iniyor. İslami Uyanış, işgalci için kış olacak. Siyonist proje ve rüya yok olmak üzeredir” dedi.

Heniyye, izzet ve şeref yolunda mesafe kat eden Hamas’ın Mısır’daki ana hareketin bir devamı, Hamas kurucusu şehit Şeyh Ahmed Yasin’in de Müslüman Kardeşler kurucusu şehid İmam Hasan El-Benna’nın oluşturduğu cihad halkasından olduğunu belirterek şunları söyledi: “Müslüman Kardeşlerin ana merkezinde şunu ifade etmek istiyoruz. Ey şerefli insanlar! Biz sizden, siz de bizdensiniz. Sizler hayat damarısınız. Biz de bölgedeki kansere karşı Filistin için olduğu kadar sizler için de ilk savunma hattıyız.”

Başa dön tuşu
Bugün 21 Haziran 2021 (30) içerik yüklenmiştir.