FilistinHaberlerOrtadoğu

İsmail Heniyye, Katar Emiri Temim Bin Hamed Es-Sani’yle telefon görüşmesi gerçekleştirdi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, dün akşam (3 Nisan Salı) Katar Emiri Temim Bin Hamed Es-Sani’yle telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Heniyye’nin ofisinden yapılan ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan açıklamada, Hamas Siyasi Birimi Başkanı’nın Katar Emiri’yle işgal rejiminin Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne karşı tavrını ve gösterilerde birçok şehit düşmesi konusunu ele aldı.

Heniyye, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün Filistinli grupların ortak faaliyeti olduğunu ve herkesin bu etkinliği desteklediğini söyledi.

Açıklamada, iki liderin işgal rejiminin katliamlarını engellemek üzere atılabilecek adımları ele aldıkları ifade edildi.

Büyük Dönüş Yürüyüşü etkinliğinin işgal güçlerinin kullandığı şiddete rağmen devam edeceğini kaydeden Heniyye, “Filistin halkı büyük ve cesur bir halktır. İşgalcilerin askeri gücü onu yenemez” dedi.

Heniyye, Filistinlilerin bulundukları her yerde Büyük Dönüş Yürüyüşü etkinliğine katkıda bulunduklarını ve Kudüs’ün Filistin’in başkenti olduğunu vurguladıklarını söyledi.

Katar Emiri Temim Bin Hamed Es-Sani’nin de görüşmede, ülkesinin daima Filistin halkının yanında olduğunu ve haklarını desteklediğini söylediği, şehitlere rahmet dilediği, Katar Dışişleri Bakanlığı’nı ilgili çevreler nezdinde girişimlerde bulunmakla görevlendireceğini bildirdiği kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.