AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

İsmail Heniyye, Mısır başbakanını tebrik etti

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye Mısır’daki Askeri Konsey tarafından atanan yeni Başbakan İsam Şeref’i telefonla arayarak, Mısır halkının güvenini almasından dolayı tebrik ettiğini, kurulan hükümetin başarı kazanmasını ve Mısır’ı ümmetin içindeki liderlik basamağına taşımasını umut ettiklerini söyledi.

Bugün (08 Mart Salı) Mısır’ın yeni Başbakanı İsam Şeref ile telefon görüşmesi yapan Başbakan Heniyye “Filistin-Mısır ilişkilerinin çok sağlam bir zemine dayandığını, Gazze kuşatmasını kırmak ve Rafah sınır kapısını açmak için çalışacağını umut ettiklerini ve Mısır’ın bir an önce istikrar bulmasını istediklerini” söyledi.

Başbakan Heniyye’nin hassasiyetinden dolayı müteşekkir olduğunu söyleyen Mısır Başbakanı İsam Şeref ise, Filistin halkına selamlarını gönderdiğini belirterek, Filistin halkının umutlarını gerçekleştirecek çabaların yanında olduklarını dile getirdi.

Mısır’daki halk devriminin ardından Filistin davasının yeni bir boyut kazanacağı, Gazze kuşatmasının kalkacağı ve Mısır’ın işgal rejimiyle olan ilişkisinin eskisi gibi olmayacağı gözlemcilerin ortak kanaati.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.