Genel

İsmail Heniyye: Siyonist İsrail’i hiç bir zaman resmiyette tanımayacağız

Filistin İslami Direniş Hareketi siyasi büro başkanı İsmail Heniyye, terör rejimi İsrail’i hiç bir zaman resmiyette tanımayacaklarını söyledi.

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Gazze Şeridi’nin işgal rejimi istihbarat birimi Şabak ile yüzde yüz güvenlik ve askeri savaş yaşadığını söyledi.

Heniyye, dün (6 Eylül Perşembe) Gazze kentinin batısındaki Filistin Camii’nde şehit Abdurrahim Abbas için düzenlenen törende yaptığı konuşmada, işgali tanımanın ve işgalcilerle ilişkileri normalleştirmenin hiçbir yolu olmadığını ifade etti.

“Filistin’in tek bir karışından vazgeçmeyeceğiz. Kudüs bizim” diyen Heniyye, kutsal mekanları işgalden kurtarmanın en kısa yolunun direniş olduğunu bildirdi.

Konuşmasında şehit Abdurrahim Abbas’a da övgüde bulunan Heniyye, emaneti güvenilir bir şekilde taşıyan Abbas’ın şehit kardeşlerine katıldığını söyledi.

“Bugün en cesur ve en yiğit bir adama veda ediyoruz” diyen Heniyye, Abbas’ın cihat ve direniş meydanında ruhunu teslim ettiğini belirtti.

Şehitlerin vatan topraklarını kanlarıyla suladıklarını kaydeden Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı, güvenliği sağlamak için yüzlerce şehit veren Filistin Polisi teşkilatını övdü.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.