FilistinHaberlerOrtadoğu

İsmail Heniyye: Ulusal Konsey’in toplantıya çağrılması uygun değildir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye, uzlaşı anlaşması bir yana bırakılarak Ulusal Konsey’in toplantıya çağrılmasının yol açabileceği tehlikeler konusunda uyarıda bulundu.

Heniyye, dün akşam (31 Ağustos Pazartesi) Gazze’deki ofisinde Filistinli işadamı Munib El-Mısri ve Filistinli bağımsız şahsiyetlerden bir grup ile Filistin Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Me’mun Ebu Şehla’yı kabul etti.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı’nın ofisinden yapılan açıklamaya göre Heniyye görüşmede uzlaşı sağlanmadan Ulusal Konsey’in toplantıya çağrılmasının tehlikeli sonuçlara ve zor kararlar alınmasına yol açabileceğini söyledi.

Heniyye, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Filistin halkına ve özellikle de Gazze Şeridi’ne karşı üzerine düşen görevi yerine getirmesini istedi.

Filistinli işadamı Munib El-Mısri de görüşmede Gazze Şeridi’nin direnişine övgüde bulunarak Gazze’nin direnişinin gurur verici olduğunu söyledi.

Görüşmede ayrıca, Filistin uzlaşısını aktif hale getirmenin yollarının ele alındığı ifade edildi.

Filistin Ulusal Konseyi Başkanı Selim Ez-Za’nun, konseyi 14-15 Eylül tarihlerinde Ramallah kentinde toplantıya çağırmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.