AvrupaHaberlerİranOrtadoğu

İSNA ile Sputnik haber ajansları arasında işbirliği anlaşması imzalandı

İran Öğrenciler Haber Ajansı (İSNA) ile Rusya haber ajansı Sputnik arasında medya alanında işbirliği anlaşması imzalandı.

Sputnik Haber Ajansı yetkilileri ile İSNA Haber Ajansı yetkilileri dün Tahran’da biraraya geldiler.

Toplantıda, Rusya Federasyonu İletişim Bakan Yardımcısı Aleksi Volin ile İSNA Genel Müdürü Ali Müttekiyan tarafından medya alanında işbirliği anlaşması imzalandı.

İmzalanan işbirliği anlaşmasında iki tarafın haber alanında işbirliği, ortak medya çalışmaları, haber ve muhabir paylaşımı ve karşı tarafın imkanları medya faaliyetleri için kullanılmasına vurgu yapıldı.

Sputnik ve İtartas dahil Rus medyasında bir grup, dün düzenlenen İran-Rusya medya alanında işbirliği toplantısına katılmak üzere Tahran’da bulunuyor.

Öte yandan, Rusya’dan bir medya mensubu heyet ile Tahran’ı ziyaret eden Volin, IRNA’yı de ziyaret etti.

Volin, İRNA Genel Müdür Seyyid Ziya Haşemi ile yaptığı görüşmede bu konuyu dile getirdi.Velin, Putin ve Trump arasında gelecek günlerde Finlandiya’da yapılacak görüşme ile ilgili, ‘’İran bizim dostumuzdur ve biz hiçbir zaman dostumuzu satmayız zira dutsunu satan birinin itibarı kalmaz’’ dedi.İki ülke ilişkilerinin gelişmesinin iki ülke yararına olduğunu ifade eden Velin, hiçbir ülkenin menfaatlerine karşı bir şey yapmadığını söyledi.Rus medya heyetinin Tahran ziyareti amacı açıklayan Velin, Rus medyasının İran ile ilişkilerini geliştirmek olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (16) içerik yüklenmiştir.