AvrupaHaberler

İspanyol çocuklar: Filistinli çocukları öldürmekten vazgeçin

Siyonist işgal yönetimi, yaşları 6 ile 10 arasında değişen İspanyol çocukların işgal devletinin Madrid’teki büyükelçiliğine yüzlerce mektup göndermesini, Tel Aviv’deki İspanya büyükelçisi nezdinde protesto etti.

İspanya’da yaşları 6 ile 10 arasında değişen yüzlerce hatta binlerce öğrenci işgal devletinin Madrid’deki büyükelçiliğine mektuplar gönderdi. İspanyol çocukların gönderdikleri mektuplarda işgal ordusundan Filistin’de çocukları öldürmekten vazgeçmesini istedikleri ve “Filistin’i Filistinlilere bırakın”, “Sizi karşılamaya hazır ülkelere gidin”, “Şimdiye kadar kaç Filistinli öldürdünüz?”, “Sayın büyükelçi, Filistinli çocukları öldürmeyi gözden geçirmeniz gerekir”, “Para için çocukları öldürmeye son verin” gibi ifadeler kullandıkları bildirildi.

İspanya’nın Tel Aviv büyükelçisi Alvaro İranzo İspanya Eğitim Bakanlığı’nın öğrencilerin başlattığı bu kampanya ile bir alakasının olmadığını ifade ederken; işgal yönetimi ise, bu yaştaki çocukların gönderdiği bu tür mektupların büyük bir tehlike arz ettiğine dikkat çekerek, İspanya’nın bunu derhal durdurmasını talep etti.

Siyonist dışişleri bakanlığından yapılan açıklamada, bir kaç hafta önce başlatılan kampanyanın bir okuldan diğerine sıçradığına dikkat çekilerek, okullarda bazı çevrelerin bu kampanyanın arkasında oldukları iddia edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.