AvrupaHaberlerOrtadoğuYemen

İspanyol gazeteden İsrail’in Yemen’li bebekleri kaçırmasıyla ilgili raporu yayınladı

İspanyol Publico gazetesi, yıllardır Yemen’li bebekleri kaçırarak Avrupa’da Yahudi ailelere veren İsrail rejiminin, sonunda söz konusu skandal girişimine itiraf ettiğini duyurdu.

İrna’nın bildirdiğine göre, İspanyol Publico gazetesi yayınladığı makalede şöyle yazdı: 1948 ve 1954 yılları arasında sahte Siyonist rejimin kuruluşu çerçevesinde, Avrupa’dan işgal altındaki Filistin topraklarına göç eden Yahudiler, bebek kaçakçılığı yönünde geniş bir plan hazırladılar. Bu plan kapsamında Doğu ve Orta Avrupa Yahudileri, Afrika Kuzeyi ve Doğusunda Müslümanların çoğunlukta olduğu ülkelerde Yahudi ailelerin bebeklerini kaçırarak kendi aralarında paylaştılar. Gelinen noktada bazı resmi rakamlara göre 4 yaş altında her 8 Yemenli çocuktan birisi kaçırılmıştır ve insan hakları aktivistleri kaçırılan yaklaşık 8 bin Yemen’li çocuğu aramaktadır.

Gazete yazısının devamında sadece Yemen’den 50 bin Yahudi Arab’ın Amerikan ve İngiliz uçaklarınca “büyülü halı” olarak bilinen operasyon kapsamında İsrail’e götürüldüğünü bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.