AsyaHaberler

İsrail dünyadaki terör ve zulmün kaynağı

Pakistan’daki İslami partilerle cemaatler Filistin’in özgürlük mücadelesine katkıda bulunmak amacıyla “Pakistan Filistin Müessesesi” adıyla yeni bir kurum oluşturdu. Kurum, Amerika ve Batı’nın da desteğiyle Filistin halkına her türlü zulmü reva gören Siyonist işgal devletinin uygulamalarını reddetmeyi amaçlıyor.

Ülkenin değişik parti, cemaat ve akımlarının katılımıyla oluşturulan müessesenin yönetim kurulu üyeleri ile aktif çalışanları; Afganistan, Irak ve Pakistan’da Müslümanlara karşı yapılan savaşların Siyonistlerin “Büyük İsrail” planını hayata geçirmekten başka bir şeyi amaçlamadığını ifade ettiler.

Dün (9 Eylül Çarşamba) Karaçi’de bir basın toplantısı düzenleyen Pakistan Filistin Müessesesi, İsrail adındaki gayri meşru varlığın dünyadaki terör, zulüm ve vahşetin kaynağı haline geldiğini belirterek, bu varlığın Ortadoğu’da sonu gelmeyen şiddet fitilini ateşlediğini ifade etti.

Basın toplantısında ayrıca, Müslümanlara karşı açılan bütün savaşların İsrail işgal devletinde veya Washington’da tezgâhlandığı belirtilerek, şu anda Pakistan’da meydana gelen askeri operasyonların da Siyonistlerle destekçilerinin Batı’da oynadığı oyunun bir neticesi olduğu ifade edildi.

Basın toplantısına, Cemaat-i İslamiye’den Muzaffer Ahmed Haşimi ve Mudessir Hüseyin, Pakistan Âlimleri Cemaati’nden Mevlana Ahmed Nurani Sıddıki, Caferi koalisyondan Allame Eftab Caferi ve eski öğrenci liderlerinden Usame bn. Radi katıldı.

Dünya Kudüs Günü’nü kutlamak için Pakistan Müslümanlarını daha aktif olmaya davet eden Pakistan Filistin Müessesesi, Kudüs’ü işgalcilerin elinden kurtarmak için dünyadaki diğer Müslümanlarla güçlerini birleştirmelerini de istedi.

Filistin’in Sesi ismiyle bir dergi çıkarmayı düşündüklerini belirten müessese yetkilileri, Filistin ile ilgili bazı belgesel filmler hazırlamayı planladıklarını da ifade ettiler.

Bu mukaddes yerle ilgili bilinç oluşturmak için Pakistan hükümetinden Dünya Kudüs Günü’nü resmi tatil yapmasını isteyen yetkililer, Pakistan Parlamentosu’ndan da Filistin konusunda önemli kararlar almasını talep ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.