FilistinHaberlerİranOrtadoğu

İsrail: İran’a saldıracak gücümüz ve cesaretimiz yok

Siyonist İsrail ordusu genel kurmay eski başkanı Dan Halutz, ırkçı İsrail rejiminin İran’a saldıracak gücü ve cesaretinin olmadığını söyledi.

İşgalci İsrail televizyonu Kanal 2’ye demeç veren Dan Halutz, İran’a yönelik siyonist İsrail saldırısını düşünmenin bile mantıksız olduğunu zira Tel Aviv’in böyle bir cesaretinin olmadığını kaydederek, “İran’a saldırmak için askeri açıdan çok daha donanımlı olmak gerekir, bu da biz de yok” dedi.

Batılı ülkelerin İran’ın nükleer faaliyetleri karşısında siyasetlerinin yenilgiye uğraması halinde ırkçı İsrail’in ne yapacağına dair bir soruya cevap veren Dan Halutz, “O durumda, dengeli bir siyaset nasıl izlenir, ona bakarız, şimdilik bundan daha fazlasını söyleyemem” demekle yetindi.

Terör rejiminin eski genel kurmay başkanının bu açıklaması, ırkçı İsrail’in bölgeye yönelik tehditlerinin ve savaş suçlusu olduğunun ilan edildiği bugünlerde gündemi değiştirmeye dayalı bir zamanda yapılıyor. Irkçı İsrail, son zamanlarda İran’ın nükleer faaliyetleri aleyhinde İran’ı saldırı ile tehdit etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.