HaberlerİranLübnanOrtadoğu

İsrail, İran’a saldırmayı aklından bile geçiremez

Lübnan Hizbullah Hareketi Yüksek Konseyi Üyesi Şeyh Muhammed Yezbek, korsan İsrail’in İran’a ve direnişe yönelik son tehditlerine değinerek siyonistlerin İran’a saldırmayı hayal bile edemeyeceklerini vurguladı.

Korsan İsrail’in İran’a yönelik saldırı tehditlerini değerlendiren Hizbullah hareketi yüksek konseyi üyesi ve genel sekreter Seyyid Hasan Nasrullah’ın özel temsilcisi Şeyh Muhammed Yezbek, korsan İsrail’in İran’a saldıramayacağını, çünkü İran İslam cumhuriyetinin güçlü bir devlet olduğunu ve bu yüzden siyonistlerin bu devlete saldırmayı aklından bile geçiremeyeceğini kaydetti.

Siyonistlerin Lübnan’a yeniden saldırı ihtimalini de değerlediren Şeyh Yezbek, böyle bir saldırı durumunda korsan İsrail’in 2006 yılından çok farklı bir tablo ile karşılaşacağını vurguladı.

Yezbek ayrıca bazı İslam ülkeleri liderlerinin aksine müslüman milletlerin korsan İsrail elebaşlarının Gazze saldırısı sırasında işledikleri cinayetleri yüzünden savaş suçluları olarak yargılanmalarını istediğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (57) içerik yüklenmiştir.