FilistinHaberlerOrtadoğu

İsrail Konut Bakanı, Yahudi yerleşke yapımının arttırılmasını istedi

İşgalci İsrail Konut Bakanı dün HAMAS’la El Fetih’in anlaşmalarına tepki olarak, Batı Şeria’daki işgal altındaki topraklarda Yahudi yerleşke yapımının arttırılmasını istedi.

Siyonist İsrail Konut Bakanı Uri Ariel, İsrail Radyosu muhabiriyle konuşurken, Batı Şeria’da Yahudi yerleşke yapma projesinin genişletilmesini isteyerek, böyle bir girişimin Filistinli HAMAS’la El Fetih Hareketlerinin anlaşmalarına uygun bir cevap olacağını dile getirdi.

“El Kudus El Arabi”nin haberine göre, Likod üyesi ve işgalci İsrail Başbakanı Bünyamin Netanyahu kabinesinin en aşırıcı üyelerinden biri olarak bilinen Ariel, konuyla ilgili olarak “Bizim, Batı Şeria’da yerleşke yapma projelerimizi ilerletmemiz gerekiyor. İsrail, “C” bölgesi üzerindeki hakimiyetini tamamlamalı” şeklinde konuştu.

Filistinli ve işgalci İsrail tarafları arasında en fazla münakaşa konusu olan “C” bölgesi, Batı Şeria’da yer alıyor ve son yıllarda Yahudi yerleşke yapımı en fazla bu bölgede gerçekleştirildi. Bu bölge, Batı Şeria’nın %60’ını kapsıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.