İslami Davet

İsrail Myanmar Ordusuna Silah Satmaya Devam Ediyor

5 Eylül 2017 15:22

Mazlum Filistin halkının kanını akıtmaya doymayan Siyonist İsrail rejimi bu kez de Rohingya Müslümanlarını hedef almakta.

Tesnim Haber Ajansı – Myanmar devletinin Arakan’da bulunan Rohingya Müslümanlarına yönelik katliam ve soykırımları devam ederken, Siyonist İsrail rejiminin Myanmar ordusuna silah satışı gerçekleştirdiği bildirildi.

İsrail rejimine ait Haaretz Gazetesi; Rohingya Müslümanlarına yönelik Myanmar devletinin katliamlarının tüm uluslararası toplum ve örgütler tarafından kınandığını belirtirken İsrail rejiminin Myanmar ordusuna silah satışına devam ettiğini vurguladı.

Myanmar ordusunun üst düzey askeri yetkililerinden General Ming Ong Holyngh 2015 yılında işgal altındaki Filistin topraklarına gerçekleştirdiği ziyarette İsrailli silah üreticisi Rouin Revlin ile bir araya gelmiş ve İsrail’den bir dizi silah satın almak için antlaşma imzalamıştı.

Aynı yıl içerisinde İsrail’in askeri işbirliğini denetleyen Savaş Bakanı, Myanmar’a giderek daha fazla silah satışı için yeni antlaşmalar imzaladı. İsrail gizli servisinin ise her iki ziyaretin gizli kalması ve basına sızmaması için ağır önlemler aldığı belirtildi.

İsrail Myanmar Ordusuna Silah Satmaya Devam Ediyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık