FilistinHaberlerOrtadoğu

İsrail parlamentosu Mescidi Aksa’yı bölme kanun teklifini görüşecek

El-Aksa Vakıf ve Kültür Müessesesi, Siyonist işgal rejimindeki Dini İşler Bakan Yardımcısı’nın işgal rejimi parlamentosu Knesset’e bağlı içişleri komisyonunun konuyla ilgili yapacağı özel oturumunda Yahudilerin bireysel ve toplu olarak Mescidi Aksa’da ayin yapmalarına olanak sağlamak için Mescidi Aksa’nın Müslümanlarla Yahudiler arasında bölüştürülmesi kanununu teklif edip tartışmaya açacağını belirtti.

Mescidi Aksa’nın hangi noktalarının Müslümanlara hangi noktalarının da Yahudilere bırakılmasının da tartışılacağı toplantıya birçok bakan ve sözde Süleyman Heykeli ile ilgilenen örgüt ve cemaat temsilcileri de davet edildi.

İşgal rejimindeki basın yayın organları birkaç gündür bu konuda haber, yorum ve dosyalar yayınlarken, El-Aksa Müessesi Yahudi basının içeride olduğu gibi dışarıda da kamuoyu oluşturmak istediğini belirtti.

Mescidi Aksa’nın zamansal ve mekânsal olarak bölünmesinin tehlikelerine dikkat çeken El-Aksa Müessesesi, bu önerinin arkasında işgal rejimi hükümetiyle bütün bakanların, siyasi partilerin ve Knesset’in bulunduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (1) içerik yüklenmiştir.