FilistinHaberlerOrtadoğu

İsrail saldırılarla isteklerini kabul ettiremedi

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Mahmud Zehhar, işgal devletinin gerçekleştirdiği barbar ve vahşi saldırıda, yüzlerce masum insanı hedef almasına ve Gazze’deki altyapıyı tamamen yerle bir etmesine rağmen istediğini Filistin halkına kabul ettiremediğini belirtti.

Kahire’ye gitmeden önce, Suriye’nin başkenti Şam’da Suriye Devlet Başkan yardımcısı Faruk eş-Şara ile görüşen Hamas heyetine başkanlık eden Mahmut Zehhar şöyle dedi: “Bütün Filistinli gruplar bu savaşın neden başlatıldığını çok iyi biliyor ve sonuçlarını da tahmin ediyorlardı.”

Zehhar yaptığı açıklamada. Gazze savaşının nedenlerini, siyasi ve cephe sonuçlarını, bu savaşın Gazze halkı üzerindeki etkilerini ayrıntılarıyla anlatarak, Gazze halkının Filistin halkını ve toprağını kahramanca savunan direnişin yanında yer almasını da büyük bir takdirle karşıladıklarını söyledi.

Savaş esnasında Gazze halkını yalnız bırakmayan başta Suriye olmak üzere bazı Arap ülkesiyle Arap halkına da müteşekkir olduklarını belirten Zehhar, işgal ordusunun Gazze’ye yaptığı insanlık dışı saldırıda Arap halklarının Filistin halkı için büyük bir destek teşkil ettiklerini de sözlerine ekledi.

Görüşmede Suriye Devlet Başkan Yardımcısı Faruk eş-Şara da işgal ordusunun karadan, denizden ve havadan yaptığı zalim saldırılara karşı kahramanca direnen Filistin halkını takdir ettiklerini belirterek bunun işgal devletinin alnında kara bir leke gibi duracağını söyledi.

Faruk eş-Şara ile görüşmede bulunan Zehhar başkanlığındaki heyette ayrıca Nezzar İvadullah, İmad el-Alemi, Dr. Salah el-Berdevil ve Tahir en-Nunu da hazır bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (27) içerik yüklenmiştir.