AsyaHaberler

İsrail’in cinneti hukuksuz uygulamalarının sonucudur

Dubai Emniyet Müdürü Dahi Halfan, İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Mahmud Mebhuh suikastında pasaportları kullanılan diğer Avrupa ülkelerinin de İngiltere gibi işgal rejimine tavır takınmalarının beklendiğini ifade etti.

İngiltere hükümetinin Mebhuh suikastında ülkesinin isminin ve sahte pasaportlarının kullanılmasını protesto etmek için Siyonist bir diplomatı sınır dışı etmesi kararını değerlendiren Halfan şöyle dedi: “İsrail yaptığı kanunsuz uygulamalardan dolayı cinnet geçiriyor. Diplomatları tutuklama yetkisine sahip olmayan İngiltere’nin aldığı bu karar hukuka uygun bir karardır.”

Halfan, gerçek kimlikleri belli olmayan katillerin Interpol aracılığıyla nasıl tutuklanacaklarının sorulması üzerine şöyle dedi: “Dünya ülkeleri Usame bin Ladin’i tutuklamak için uğraşıyor. Adam peruk ve siyah gözlük takmadığı gibi tanınmamak için estetik ameliyatı da yaptırmıyor. Buna rağmen şimdiye kadar tutuklanmadı.”

Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu ile Mossad şefi Meir Dagan’ın suikasta karışmaktan dolayı tutuklanıp tutuklanmayacaklarının sorulması üzerine Halfan “Bu mahkemelerin işidir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.