AsyaHaberler

İsrail’in varlığı Arap ülkelerine tehdittir

Arap birliği genel sekreteri Siyonist rejimin Suriye aleyhindeki tehditleri hususunda bu tehditlerin süreceği ve barış sağlanmadığı sürece tehditlerin devam edeceği ayrıca ırkçı rejim İsrail var olduğu müddetçe de tehdidin söz konusu olacağını belirtti.

Amr Musa dün Katar’ın başkenti Doha’da HAMAS hareketinin seçkin üyesi Mahmud ElMabhuh’un şehadetiyle ilgili Arap birliğinin meseleyi kaygıyla izlediği ve şimdiye kadar olayı kınamadıysa devam eden yargı araştırmaları nedeniyle olduğunu söyledi.

Arap birliği genel sekreteri işgalci İsrail rejiminin Hz. İbrahim türbesini kendi tarihi eserler listesine eklemesini barış için yapılan çalışmaların lehine olmayan olumsuz bir hareket olarak niteleyerek Telaviv’in bu tür kışkırtıcı girişimlerini sürdürdüğü müddetçe Arap birliği üyesi ülke liderlerinin önümüzdeki toplantıda karmaşık meselelerle karşılaşacaklarını belirtti.

Musa, ayrıca bu birliğin 2011 yılının Ocak ayında katar’da düzenlenmesi beklenin ikinci ekonomi zirvesini düzenlemeye hazır olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (57) içerik yüklenmiştir.