FilistinHaberlerOrtadoğu

İsrailli aşırı sağcı liderlerin Ramallah’ta konuk edilmesine tepkiler sürüyor

Fetih Hareketi ve Filistin Yönetimi’nin İsrailli aşırı sağcı partilerin liderlerini Ramallah’ta konuk ederek görüşme yapmasına ve tarafların samimi bir havada birlikte akşam yemeği yemesine tepkiler devam ediyor.

Filistin Halk Direnişini Takip Heyeti, fanatik Yahudi liderlerle yapılan toplantıyı eleştirdi. Heyet, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, bu tür toplantıların işgal rejimiyle ilişkilerin normalleştirilmesine kesinlikle karşı olan Filistin halkının iradesine aykırı olduğunu söyledi.

Fanatik Yahudilerin Filistin halkına yönelik saldılarının arttığı, Filistin halkının Yahudi yerleşim birimi inşasının durdurumlasını ve işgal zindanlarındaki esirlerin serbest bırakılmasını istediği bir dönemde İsrail’de iktidara ve cinayetlere ortak olan partilerin liderleriyle toplantı yapılmasının şaşırtıcı olduğunu belirten heyet, toplantıya katılan partilerin Filistinlilerin topraklarından sürülmesini istediğine dikkat çekti.

Filistin Halk Direnişini Takip Heyeti, işgal rejiminin cinayetlerine misilleme olarak halk direnişi eylemlerinin yoğunlaştırılması çağrısında bulundu.

Fetih Hareketi ve Filistin Yönetimi liderleri İsrail’de iktidardaki Likud ve Şas partileri liderleriyle önceki gün (7 Temmuz Pazar) Ramallah’ta düzenlenen toplantıda bir araya gelmiş ve Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi ve İsrail arasında müzakerelerin yeniden başlatılması için “Cenevre Girişimi” tarafından düzenlenen toplantıya ayrıca Yahudi belediye meclisi üyelerinin, hahamların ve İsrailli siyasi müsteşarların katıldığı bildirilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.