FilistinHaberlerOrtadoğu

İsrailli Bakan El-Halil Kentindeki İbrahim El-Halil Camii’ne Baskın Düzenledi

İşgal rejimi Din İşleri Bakanı David Azulai, dün (25 Haziran Pazartesi) öğle saatlerinde, işgal güçleri eşliğinde Batı Yaka’nın El-Halil kentinde bulunan İbrahim El-Halil Camii’ne baskın gerçekleştirdi.
 
Filistin Vakıflar ve Dini İşler Bakanı Yusuf İdıys, işgalci bakanın İbrahim El-Halil Camii’ne baskın düzenlemesini kınadı ve baskının Müslümanlara hakaret olduğunu söyledi.
 
Baskınla caminin saygınlığının ihlal edildiğini belirten Idiys, İbrahim El-Halil Camii’nin sadece Müslümanlara ait olan bir vakıf olduğunu ve başka kimsenin camii üzerinde hakkı bulunmadığını bildirdi.
 
Idiys, İsrailli bakanın İbrahim El-Halil Camii’ne düzenlediği baskının caminin tamamına el koymak isteyen Yahudi yerleşimci teröristlere destek kapsamında gerçekleştiğini ifade etti.
 
Yahudi yerleşimcilerin İbrahim El-Halil Camii’ni sinagoga dönüştürmek istediklerine dikkat çeken Idiys, Filistin halkından ve özellikle de El-Halil kenti sakinlerinden camide baskınlara karşı nöbet tutmalarını istedi.
 
Ramazan ayından sonra İbrahim El-Halil Camii’ne baskınların arttığına işaret eden Idiys, camiyi Dünya Kültür Mirası listesine alan UNESCO’yu da konunun takipçisi olmaya çağırdı.

Devamını oku at
https://turkish.palinfo.com/10416
@Copyright Filistin Enformasyon Merkezi

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2022 (30) içerik yüklenmiştir.