FilistinHaberlerOrtadoğu

İsrailli Vekil: Müzakerelere Karşılık Yerleşim Birimi İnşası Durmayacak

İsrail Parlamentosu Knesset üyesi milletvekili, Filistin Yönetimi’nin müzakerelere dönmek için öne sürdüğü yerleşim birimi inşasının durdurulması şartının İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu tarafından asla kabul edilmeyeceğini söyledi.

Netanyahu’nun yakın kurmaylarından Likud Partisi milletvekili Tzachi Hanegbi, Filistin Yönetimi’nin barış görüşmelerinin başlaması için yerleşkelerdeki inşaat faaliyetlerinin durdurulması şartına değinerek, “Biz hiçbir şekilde yerleşkelerdeki inşaat faaliyetlerinin durdurulması şartını kabul etmeyiz. Daha önceki tecrübemiz böyle bir adımın bize birşey kazandırmadığını gösterdi” dedi.

Milletvekili Hanegri yaptığı açıklamanın devamında Amerika’nın tavrına da değinerek Siyonist işgal rejiminin Filistin tarafının ön şartla gelmesini kabul etmeme tavrını destekleyen Amerika’yı takdir ettiklerini ifade etti.

Son dönemde bölgede mekik dokuyan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, işgal rejimiyle Filistin tarafını masaya oturtmak, Filistin tarafından daha fazla taviz koparmak ve Filistin davasını tamamıyla işgalcinin lehine tasfiye etmek için Filistin Yönetimi’ne baskı yapmayı sürdürüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.