HaberlerOrtadoğuSuriye

İştabrak Rehineleriyle Birlikte Fua ve Kefrayya’da Terör Mağdurlarını Kurtarma İcraatları Tamamlandı

Dış güçlere tabi teröristlerin 2015 yılı Nisan ayında İdlib kırsalı İştebrak Beldesinde dehşet verici katliamları ardından kaçırıp rehine aldıkları vatandaşlardan arta kalanların yanı sıra Fua ve Kefrayya beldelerinde yıllardır kuşatma ve saldırıya maruz kalan terör mağduru vatandaşları kurtarma icraatları tamamlandı.

Halep kırsalının güneyi Eys Tepesi geçidinde bulunan saha muhabiri; Fua ve Kefrayya beldelerinde bulunan terör mağduru sivil vatandaşların son bölümünü taşıyan 18 otobüsün gece yarısından sonra geçide ulaştıklarını belirtti.

Muhabir tahliye edilen masum vatandaşların acil gereksinimlerinin temin edilmesi ardından Halep Kentinin doğu kenarlarında bulunan Cibrin Geçici İkamet Merkezine aktarıldıklarını ifade etti.

Teröristlerin 2015 yılı Nisan ayında İştabrak Beldesine girip vatandaşlara karşı dehşet verici katliamları ardından kaçırıp rehine aldıkları vatandaşların son bölümünün de kurtarıldıklarını belirten muhabir; son 33 kişinin dün bir otobüs ile Eys Geçidine ulaştıklarını kaydetti. Muhabir söz konusu masum vatandaşların Halep hastanelerine aktarılarak salık kontrolünden geçtiklerini söyledi.

Fua ve Kefrayya beldelerinde yıllardır teröristlerin kuşatma ve saldırılarına maruz kalan vatandaşları taşıyan 98 otobüs dün Eys Geçidi üzerinden Halep’e aktarılmışlardı. Aynı zamanda insani durumu kötü olan birçok vatandaş ambulans araçlarıyla tahliye edilerek, Halep’te Üniversite Hastanesinde tedaviye alınmışlardı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (32) içerik yüklenmiştir.