FilistinHaberlerOrtadoğu

İsteklerimiz reddedilirse siyonistler zararlı çıkar

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları, esir asker Şalit’in serbest bırakılması için öne sürdükleri taleplerinin pazarlık konusu olmadığını belirtti.

Siyonist çete devletinin bu sabiteler üzerinde görüşme teşebbüsünde bulunmamasını istedi.

Siyonist Savaş Bakanlığı’nda danışman olan Amos Gilat Perşembe günü (07 Ağustos) Şalit’in serbest bırakılmasını hedefleyen görüşmeleri başlatmak için Kahire’ye gitmişti. Ziyaret ile ilgili bir değerlendirme yapan Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde “İster Kahire’ye gitsin, ister Washington’a gitsin ve isterse Moskova’ya gitsin. Taleplerimize olumlu cevap vermezse; tüm dünyayı da gezse sonuç hiç değişmeyecektir” dedi.

Quds Press’e yaptığı açıklamada Ebu Ubeyde, Kassam Tugayları’nın hiçbir zaman geri atmayacağı ve pazarlık konusu yapmayacağı şartlarının olduğunu belirterek, Siyonistler inat etmeye ve savsaklamaya devam ederse bu dosyanın tamamıyla kapanabileceğini de ifade etti.

“Kassam Tugayları”, “Nasır Salahuddin Tugayları” ve “İslam Ordusu” adlı hareketler, iki yıldan beri ellerinde bulundurdukları esir asker Şalit’in serbest bırakılmasına karşılık Siyonist hapishanelerinde tutuklu bulunan Filistinlilerden, özellikle ağır ceza alan 1000 kişinin serbest bırakılmasını talep ediyorlar.

İşgal güçleri eksiksiz bir şekilde şartlarımızı kabul etmezse; esir değişimi antlaşmasının olmayacağı konusunda Filistin halkının rahat olmasını isteyen Ebu Ubeyde, antlaşma olacaksa direnişin talepleri doğrultusunda gerçekleşmesi gerektiğini, yoksa Siyonistlerin daha ağır bedeller ödeyeceğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.