AvrupaHaberler

İsveç Başbakanı Löfven’den Trump’a cevap

İsveç Başbakanı Stefan Löfven, ABD Başkanı Donald Trump’ın açıklamalarının birçok kişi gibi kendisini de hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.

İsveç Başbakanı Stefan Löfven, Kanada Genel Valisi David Lloyd Johnston ile Stockholm’deki başbakanlık binasında basın toplantısı düzenledi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın hafta sonu gerçekleştirdiği konuşmasında, İsveç’e yönelik sözlerini eleştiren İsveç Başbakanı Stefan Löfven, “Trump’ın İsveç hakkında yaptığı açıklamalar birçok kişi gibi beni de hayal kırıklığına uğrattı. İsveç, diğer ülkeler gibi birçok imkanları olan ve engelleri aşmaya çalışan bir ülke” diye konuştu.

İki hafta önce bütün ülkeyi gezerek, halkının şikayetleri, beklentileri ve hayallerini dinlediğini belirten Löfven, “Tereddütsüz söyleyebilirim ki İsveç’in önünde aşılması gereken hedefler için her gün yoğun çalışıyoruz. Bunun için ülkeye her alanda yeni yatırımlar yapıyoruz ki refah sistemimiz devam etsin. Ayrıca hatırlatmak isterim, insan hakları, eşitlik ve rekabet gibi konularda İsveç, Kanada gibi uluslararası sıralamada çok iyi bir yerde” ifadelerini kullandı.

Kanada Genel Valisi David Lloyd da dört günlük İsveç gezisinin ilk gününde yakın ilgi gördüğünü, başkent Stockholm’un ardından Malmö, Lunda ve Göteborg şehirlerinde temaslarda bulunacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (22) içerik yüklenmiştir.