AvrupaFilistinHaberlerOrtadoğu

İtalya, İsrail İle Anlaşma Yapıldı İddiasını Yalanladı

İtalya İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, anlaşma kapsamında İsrail’deki Afrikalı göçmenlerin Batılı ülkelere gönderilmesine ilişkin, İtalya ile herhangi bir anlaşma olmadığı belirtildi.

İRNA haber ajansının bildirdiğine göre siyonist İsrail rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu’nun, önümüzdeki beş yıl içinde işgal altındaki Filistin topraklarından kanada, Almanya, İtalya ve öteki batılı ülkelere 16 bin 500 mültecinin akatarılacağı konusunda BM Teşkilatı Mülteciler Yüksek Komiserliği ile anlaşma sağlandığını açıklamasından bir kaç saat sonra İtalya içişleri ve dışişleri bakanlığından yapılan yazılı açıklamada İsrail ile böyle bir anlaşmanın yapılmadığını bildirdi.

Nitekim bu anlaşmayla ilgili olarak İtalya İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, anlaşma kapsamında İsrail’deki Afrikalı göçmenlerin Batılı ülkelere gönderilmesine ilişkin, İtalya ile herhangi bir anlaşma olmadığı belirtildi.

İtalya dışişleri bakanlığı da yazılı açıklamasında İsrail ile mülteciler konusunda hiç bir anlaşma imzalanmadığını bildirerek siyonist rejim yetkililerinin iddialarını reddetti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ocak 2022 (42) içerik yüklenmiştir.