ArabistanAvrupaHaberlerOrtadoğu

İtalyan aktivist: Arabistan’a silah satışı, cinayettir

İtalya’lı aktivist Giorgio Cremaschi, İtalya’nın Arabistan’a silah satışı ve ayrıca Roma’nın NATO’nun savaşçıl politikalarını desteklemesinin İtalya anayasasına aykırı olduğunu kaydettiği açıklamasında İtalya’nın NATO’dan çekilmesi gerektiğini ifade etti.

Suud rejiminin Yemen halkına yönelik işlediği cinayetlerde İtalya’nın Sardinia adasında yapılan bombaları kullandığını kaydeden İtalyan aktivist, bu olayın İtalya adına büyük bir skandal olduğu, Roma yönetiminin bu konuda anayasanın 11. maddesini ihlal ettiğini söyledi.

İtalyan aktivist açıklamasını şöyle sürdürdü: Maalesef İtalya yönetimi Suud rejimi ile silah ticareti gerçekleştiriyor; Suud rejimi ise işlediği cinayetler ve savaş suçlarıyla dünya barışı için büyük bir tehlikedir; bu yüzden İtalya’nın Arabistan’a silah ihracatı uluslararası bir cinayettir.

NATO’nun İtalya topraklarında askeri faaliyetlerini eleştiren İtalyan aktivist, Roma’nın NATO’nun savaşçıl politikalarını izlemesinin İtalya anayasasına aykırı olduğunu sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Aralık 2021 (30) içerik yüklenmiştir.