HaberlerİranOrtadoğu

İtiraflar düşmanın kinini belgeledi

Meclis Milli Güvenlik Komisyonu üyesi Süphaniniya, son kargaşa olayları bağlamında yargılananların itiraflarını hatırlatarak “Bu itiraflar, düşmanın İran’ın geleceğine yönelik bakışının ne denli derin olduğunu açığa çıkardı” dedi.

İran Horasan Rezevi Milletvekili ve Meclis Milli Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu üyesi Hüccet-ül İslam Hüseyin Süphaniniya bugün sabah Taht-i Culge kenti müdürleri arasında yaptığı konuşmada, 10. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından gelişen olayları, bilerek veya bilmeyerek kimilerinin yanlış propagandalarına alet olanların kendilerine gelmeleri için bir fiske niteliği taşıdığını vurguladı.

Süphaniniya daha sonra, bir imtihan niteliği taşıyan son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İran halkının İslam İnkılâbının yolunu doğru teşhis ettiklerinin altını çizerken “Fakat bu inkılâpta siyasi elit kesimden kimileri kırk not alarak sınıfta kaldılar” ifadesini kullanırken “Düşman bu olaylarda Gürcistan, Çek ve bazı Orta Asya ülkelerinde yaptığı gibi İran’da bir kadife devrimi gerçekleştirmeye çalıştı. Fakat bu seçimlerin galip tarafı her zaman olduğu gibi yine İran halkı oldu” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.