FilistinHaberlerOrtadoğu

İzzeddin El-Kassam Tugayları adına yayınlanan asılsız bildiri yalanlandı

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, bazı Mısır internet sitelerinde yayınlanan iddiaları yalanlayarak, Mısır ordusunu hedef alacaklarına dair tehditler içeren herhangi bir bildiri yayınlamadığını açıkladı.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, dün (27 Şubat Çarşamba) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Mısırlı bazı basın-yayın organlarının İzzeddin El-Kassam Tugayları adına uydurulmuş ve Mısır ordusunu tehdit eden asılsız bir bildiriyi yayınlamalarını kınadı.

Bildiride, Hamas Hareketi ve İzzeddin El-Kassam Tugayları’na ait resmi internet sitelerinin olduğu bildirilerin ve açıklamaların söz konusu adreslerde yayınlandığına dikkat çekilerek, kimin tarafından yayınlandığı bilinmeyen bildirilerden ve açıklamalardan ise İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın sorumlu olmadığı ifade edildi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, “Kimin tarafından yazıldığı bilinmeyen ve İzzeddin El-Kassam Tugaylarının ahlakını, üslubunu ve politikasını yansıtmayan saçma ifadelerle dolu olan bildiriyi yazanlar Mısır halkının ve Filistin halkının iyiliğini istemeyen kişilerdir” dedi.

Bu tür girişimlerin amacının Filistin direnişinin imajını kötülemek olduğuna dikkat çeken İzzeddin El-Kassam Tugayları, direnişin silahının temiz ve sadece işgalci düşmana yönelik olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.