FilistinHaberlerOrtadoğu

İzzeddin El-Kassam Tugayları intikam yeminini yeniledi

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin el-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde şehid Mebhuh’un katillerine yönelik misillemede bulunma kararı alındığını, bu misillemenin Allah’ın izniyle yapılan cinayete denk olacağını ve düşmana sadece bunu beklemek düştüğünü belirterek “biz kan dostuyuz ve görevimiz de kısastır. Bundan sonra korku ve panik içinde yaşayacaksınız” dedi.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın dün akşam (17 Şubat Çarşamba) Gazze’nin kuzeyinde şehid Mahmud Mebhuh’un anısına “Adam gibi adamların sözü” ismiyle düzenlediği etkinliğe katılan Ebu Ubeyde şöyle dedi: “İntikamın kime karşı, nerede ve nasıl yapılacağına karar verecek olan sadece Kassam Tugaylarıdır. Onun nerede ve nasıl olacağını söylemeyeceğiz. Öfke ateşimizle düşmanı kendi yöntemimizle uygun göreceğimiz zamanda ve yerde yakmamıza hazır olun.”

Ebu Ubeyde sözlerini şöyle sürdürdü: “Adam gibi adamların sözü dediğimizde, bununla ne kast ettiğimizi iyi biliyoruz. İçi boş ve anlamsız sözler sarf etmiyoruz. Sözlerimiz, yapacaklarımızın öncü işaretleridir. Bugün bu sözleri yarın ise ateş, mermi ve pratik göreceksiniz. Madem siz ihanet, arkadan vurma ve suikast yolunu seçtiniz, terör ve barbarlığın sınırını genişlettiniz o zaman yaptıklarınızın cezasını da çekeceksiniz. Kassam’ın Allah’ın izniyle intikam alabilme gücüne sahip olduğunu bilmeniz gerekir. Sizinle hesabımız açıktır. Mossad eliyle bu cinayeti işlediyseniz, size acı verecek, güvenliğinizi sarsacak ve sürekli korku içinde yaşamanıza yol açacak araçlara sahip olduğumuzu bilin.”

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.