FilistinHaberlerOrtadoğu

İzzeddin El-Kassam Tugayları sessiz kalmayacaktır

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı Şehit İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, Mescid-i Aksâ’ya yönelik ihlallerin tehlikeli bir işaret olduğunu söyledi.

Mescid-i Aksâ’ya baskın girişiminden doğacak tüm sonuçlardan Siyonist işgalcinin sorumlu olacağını belirten Ebu Ubeyde, Filistin direnişinin ve Kassam Tugayları’nın Mescid-i Aksâ’ya yönelik ihlaller karşısında eli kolu bağlı durmayacağını ve sessiz kalmayacağını bildirdi.

Ebu Ubeyde, bugün (27 Eylül Pazar) basına yaptığı açıklamada, Ramallah Yönetimi’nin de Mescid-i Aksâ’da yaşananlarda, Kudüs kentindeki Yahudi yerleşim birimleri inşasında ve Yahudileştirme çalışmalarında sorumluluğunun olduğunu ifade ederek, “İşgal güçleriyle güvenlik koordinasyonu yapması, direnişçilerin peşine düşmesi, sonuçsuz müzakereler ve düşman liderleriyle samimi görüşmeler aracılığıyla Ramallah Yönetimi bu ihlallere örtülü destek sağlamıştır” dedi.

Şehit İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü açıklamasını şöyle sürdürdü: “Mescid-i Aksâ’nın savunucularına ve orada nöbet tutanlara diyoruz ki; sizler vatanın ve hatta İslam’ın çok büyük bir savunma noktasındasınız. Gazanız mübarek olsun. Sizler, Mescid-i Aksâ’nın savunmasında ve korkak düşmanın planlarını boşa çıkarma mücadelesinde en ön saftasınız. Bizler de Allah’ın izniyle kendi metotlarımızla kanımızın son damlasına kadar sizlerle birlikte Mescid-i Aksâ’yı savunacağız.”

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.